Zmiany [PDF]

Zmiany PDF do pobrania za darmo

Zmiany

Opis:

Autobiograficzna opowieść noblisty.
W „Zmianach” Mo Yan wspomina swoje losy, od dzieciństwa, które przypadło na lata 60., po chwilę obecną. Wątki autobiograficzne wykorzystuje, żeby pokazać ojczyznę jakby od dołu, z perspektywy zwykłego człowieka, a nie wielkiej polityki.
Poznajemy historię syna chłopów, który musiał pokonać długą drogę, pełną mniej lub bardziej szczęśliwych przypadków – poprzez wydalenie ze szkoły, służbę w wojsku, pierwsze pisarskie próby oraz karierę akademicką, aż do statusu znanego i cenionego na świecie autora. W ciągu tych lat Chiny również ulegają poważnym przeobrażeniom, dla Mo Yana pozostają jednak przede wszystkim rzeczywistością zwyczajnych wydarzeń i skromnych czynów.
Ostatnie cztery dekady dziejów swojego kraju noblista ukazuje z rzadko spotykanego punktu widzenia – od strony codzienności zwykłych ludzi. Nie ma tu prób rozliczenia reżimu, żalu za cierpienia i brak perspektyw. Jest za to pamięć i prosta, szczera proza życia.
Gdyby Chiny miały swojego Kafkę, byłby nim najprawdopodobniej Mo Yan, który – podobnie jak Kafka – potrafi badać społeczeństwo przez najróżniejsze soczewki i tworzyć sugestywne obrazy ogłupiającej biurokracji i banalnie okrutnych współczesnych rządów.
„Publishers Weekly”
Mo Yan z właściwą sobie przenikliwością pokazuje cierpienie i wytrwałość zwykłych ludzi – a zarazem opowiada cholernie dobrą historię.
„Booklist”

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 88
Rozmiar 0,5 MB
Data premiery: 2013-01-23
Tytuł: Zmiany
Autor: Yan Mo
Tłumacz: Walulik Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Liczba stron: 88
Data premiery: 2013-01-23
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 12648290

Źródło: http://www.empik.com/x,p1065138921,ebooki-i-mp3-p

Zmiany [PDF] do pobrania:

Pobierz Ksiazke