Silva rerum [PDF]

Silva rerum PDF do pobrania za darmo

Silva rerum

Opis:

Nowy wybór tekstów Mieczysława Grydzewskiego, założyciela i redaktora pism literackich dwudziestolecia międzywojennego: „Skamander” i „Wiadomości Literackie” – to ostatnie pod zmienianą nazwą („Wiadomości Polskie, Polityczne i Literackie” oraz „Wiadomości”) prowadził nieprzerwanie na emigracji w Paryżu (od 1939) i Londynie (od 1940) przez lat czterdzieści.
Zebrane tu felietony, które powstały w latach 1948–1969 pisał dla „Wiadomościach” pod tytułem „Silva rerum”. Rubryka stała się szybko jednym z najciekawszych stałych elementów tygodnika, od którego zaczynało się lekturę.
„Arcydzieło dowcipu, zgrabności, ognia!” – powiedział Juliusz Sakowski do Mariana Hemara po lekturze jednego z odcinków Silvy rerum. Jan Lechoń po przeczytaniu „Silvy” w paryskim wydaniu z 1954 oku zanotował w Dzienniku: „Dwie strony Grydzewskiego w „Wiadomościach” o 29 sztukach, które widział w Paryżu, to nie recenzje, nawet nie felietony, ale zupełnie nowy rodzaj i w tym rodzaju – arcydzieło”.

Wydawnictwo:Wydawnictwo Iskry
Liczba stron:770
Rozmiar4,9 MB
Data premiery:2015-01-29
Tytuł:Silva rerum
Autor:Grydzewski Mieczysław
Wydawnictwo:Wydawnictwo Iskry
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Liczba stron:770
Data premiery:2015-01-29
Rok wydania:2014
Format:EPUB
Liczba urządzeń:bez ograniczeń
Drukowanie:bez ograniczeń
Kopiowanie:bez ograniczeń
Indeks:16606883

Źródło: http://www.empik.com/x,p1105516414,ebooki-i-mp3-p

Silva rerum [PDF] do pobrania:


INSTRUKCJA JAK POBRAĆ EBOOK

Cześć z racji tego, że prowadzimy tę stronę za darmo jedyne co mogliśmy zrobić aby się utrzymać to wprowadzić reklamy. Dlatego przed pobraniem każdego ebooka należy się zarejestrować w programie Empik. Ciebie to nic nie kosztuje, a my możemy dalej funkcjonować! 🙂 Z góry dziękujemy i życzymy miłego czytania!

Kliknij w przycisk pod spodem.

Zarejestruj się w kampanii Empik.

Ciesz się czytaniem.


Pobierz Ksiazke