Reguły polityki pieniężnej w Polsce. Podejście ilościowe [PDF]

Reguły polityki pieniężnej w Polsce. Podejście ilościowe PDF do pobrania za darmo

Reguły polityki pieniężnej w Polsce. Podejście ilościowe

Opis:

Publikacja podejmuje problematykę reguł polityki pieniężnej w Polsce, zwłaszcza reguł stopy procentowej ‒ rozszerzeń reguły Taylora. Reguły te stanowią najczęściej spotykany sposób opisu polityki pieniężnej we współczesnych modelach makroekonomicznych, w tym w nowokeynesistowskich modelach dynamicznej stochastycznej równowagi ogólnej (DSGE). Wśród najważniejszych zagadnień przedstawionych w książce znalazły się: omówienie roli reguł polityki gospodarczej; przegląd badań wykorzystujących koncepcję reguły Taylora; empiryczna analiza reguł Taylora poszerzonych o wygładzanie stóp procentowych (trzy warianty reguł: adaptacyjna, bieżąca i antycypacyjna); empiryczna ocena skutków zacieśnienia polityki pieniężnej w gospodarce Polski, na podstawie reguły Taylora będącej elementem nowokeynesistowskiego modelu DSGE.

Książka jest kompleksowym ujęciem problematyki reguł polityki pieniężnej. Może ona zainteresować przedstawicieli instytucji państwowych odpowiedzialnych za kształt polityki makroekonomicznej, pracowników instytucji finansowych, a także doktorantów i pracowników naukowych. Może także stanowić uzupełnienie podręczników do makroekonomii na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Wydawnictwo:Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Liczba stron:157
Rozmiar9,5 MB
Data premiery:2014-07-25
Tytuł:Reguły polityki pieniężnej w Polsce. Podejście ilościowe
Autor:Baranowski Paweł
Wydawnictwo:Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Liczba stron:157
Data premiery:2014-07-25
Rok wydania:2013
Format:PDF
Liczba urządzeń:bez ograniczeń
Drukowanie:bez ograniczeń
Kopiowanie:bez ograniczeń
Indeks:15507341

Źródło: http://www.empik.com/x,p1100510521,ebooki-i-mp3-p

Reguły polityki pieniężnej w Polsce. Podejście ilościowe [PDF] do pobrania:


INSTRUKCJA JAK POBRAĆ EBOOK

Cześć z racji tego, że prowadzimy tę stronę za darmo jedyne co mogliśmy zrobić aby się utrzymać to wprowadzić reklamy. Dlatego przed pobraniem każdego ebooka należy się zarejestrować w programie Empik. Ciebie to nic nie kosztuje, a my możemy dalej funkcjonować! 🙂 Z góry dziękujemy i życzymy miłego czytania!

Kliknij w przycisk pod spodem.

Zarejestruj się w kampanii Empik.

Ciesz się czytaniem.


Pobierz Ksiazke