Planowanie i kontrola budżetowa w organizacjach [PDF]

Planowanie i kontrola budżetowa w organizacjach PDF do pobrania za darmo

Planowanie i kontrola budżetowa w organizacjach

Opis:

Książka zawiera uporządkowany wykład podstaw budżetowania. Dwie części, z których jedna poświęcona jest planowaniu, a druga kontroli budżetowej, uzupełnione listami pytań kontrolnych oraz zadaniami pozwalającymi przećwiczyć nabyte umiejętności, zawierają szczegółowe omówienie podstawowych zagadnień, do których należą m.in.:

struktura budżetu głównego, skalowanie, techniki budżetowania,
budżetowanie przychodów i zapotrzebowania na gotówkę,
kontrola zarządcza,
rachunek odpowiedzialności,
rachunek, analiza i interpretacja odchyleń.

Wyjaśniono także specyficzne dla budżetowania zjawiska, takie jak elastyczność planów, rezerwa budżetowa, inercja budżetowa, luzy budżetowe czy efekt silosu.
Adresaci:Książka adresowana jest do studentów kierunków ekonomicznych, ale także do administratorów, menedżerów czy dyrektorów finansowych. Okaże się pomocna dla praktyków w doskonaleniu ich kompetencji kierowniczych, zarówno na etapie szkoleń menedżerskich, jak i w codziennej pracy.
„Książka wypełnia istniejącą lukę na rynku wydawniczym, gdyż w odróżnieniu od większości innych prac z tego zakresu nie skupia się wyłącznie na zagadnieniach rachunkowych, charakterystycznych dla rachunkowości zarządczej. Stanowi ona nowe ujecie i konfigurację treści dotyczących budżetowania, widzianych oczami naukowca i jednocześnie doświadczonego eksperta ds. zarządzania. Intencją Autora była ukazanie istoty i złożoności budżetowania działalności w sposób zrozumiały i przystępny dla menedżerów różnych szczebli, praktycznie każdej organizacji”. Prof, dr hab, inż. Stanisław Nowosielski

Wydawnictwo:Wolters Kluwer
Liczba stron:200
Rozmiar2,2 MB
Data premiery:2016-07-28
Tytuł:Planowanie i kontrola budżetowa w organizacjach
Autor:Czakon Wojciech
Wydawnictwo:Wolters Kluwer
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Liczba stron:200
Data premiery:2016-07-28
Rok wydania:2011
Format:PDF
Liczba urządzeń:bez ograniczeń
Drukowanie:bez ograniczeń
Kopiowanie:bez ograniczeń
Indeks:19988085

Źródło: http://www.empik.com/x,p1127856299,ebooki-i-mp3-p

Planowanie i kontrola budżetowa w organizacjach [PDF] do pobrania:


INSTRUKCJA JAK POBRAĆ EBOOK

Cześć z racji tego, że prowadzimy tę stronę za darmo jedyne co mogliśmy zrobić aby się utrzymać to wprowadzić reklamy. Dlatego przed pobraniem każdego ebooka należy się zarejestrować w programie Empik. Ciebie to nic nie kosztuje, a my możemy dalej funkcjonować! 🙂 Z góry dziękujemy i życzymy miłego czytania!

Kliknij w przycisk pod spodem.

Zarejestruj się w kampanii Empik.

Ciesz się czytaniem.


Pobierz Ksiazke