Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami [PDF]

Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami PDF do pobrania za darmo

Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami

Opis:

„Przez kilka lat rozmawialiśmy z lekarzami, bo nie mogliśmy się pogodzić z oskarżeniami, że są zadufani w sobie, przemęczeni, w ciągłej pogoni za pieniędzmi, niemoralni. Że stracili empatię, są urynkowieni, zatopieni w procedurach, kontraktach, punkty za leczenie przeliczają na kasę. Że się wzbogacili, a tymczasem pacjent stał się dla nich po prostu klientem.
Pytaliśmy: kto to jest wielki lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć lekarze i jak się mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory? Kto jest dla nich mistrzem? Czego się boją? Co to znaczy być dla pacjenta człowiekiem?
Odpowiedzi, zawsze szczere, były czasami trudne do przełknięcia. Zdarzało się, że – jak z profesorem Religą – kłóciliśmy się na całego. Ale zawsze dostawaliśmy od „naszych” lekarzy wspaniałe lekcje człowieczeństwa”Dariusz Kortko„Często jest tak, że pacjent nie powinien umrzeć, a umiera. Z taką niesprawiedliwością nie mogę się pogodzić”. Zbigniew Religa„Nikt na studiach nie uczy, jak rozmawiać z pacjentem, choć jest to jedno z najważniejszych narzędzi naszej pracy. Każdy lekarz może dojść do tego sam, pod warunkiem że ma otwarte oczy i serce”.Cezary Szczylik„Leczony powinien być człowiek, a nie jego narządy. Czy można opisać radość z obserwowania zdrowiejącego pacjenta? Ja nie potrafię”. Witold Rudowski„Są zjawiska, których istoty nie rozumiemy. I lepiej tę niewiedzę uznać, niż udawać, że wiemy wszystko”.Bogdan de Barbaro„Jestem despotyczna, wymagam wiedzy od lekarzy. Bez tego ten szpital już dawno by padł”.Ariadna Gierek-Łapińska

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 369
Rozmiar 7,8 MB
Data premiery: 2015-02-23
Tytuł: Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Autor: Bochenek Krystyna,
Kortko Dariusz
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 369
Data premiery: 2015-02-23
Rok wydania: 2015
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16771871

Źródło: http://www.empik.com/x,p1106366445,ebooki-i-mp3-p

Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami [PDF] do pobrania:

Pobierz Ksiazke