Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 2 [PDF]

Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 2 PDF do pobrania za darmo

Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 2

Opis:

„Kroniki królobójcy”, akt drugi, scena druga!
Dzień drugi chyli się ku zachodowi. Kvothe powoli ujawnia, jak rodziła się jego legenda. Czy możliwe jest, by rozmawiał z istotą, która dzięki swojemu jasnowidzeniu doprowadza ludzi do obłędu? Ile zaś prawdy może być w tym, że w tak młodym wieku spędził wiele nocy z Felurianą, której sztuka miłosna pozbawiła już życia rzesze mężczyzn?
Utalentowany arkanista i bard nie ustaje w staraniach pozyskania mecenasa, którego opieka pozwoliłaby mu na dostatnie życie. Przy tym bez wytchnienia poszukuje śladów Chandrian, choć w powodzenie tego zadania wątpi coraz bardziej. Jego ostatnią nadzieją okazuje się przemierzenie odległych ziem Ademre. Pomocne w podróży okazują się lekceważone dotychczas zajęcia z Elodinem, dzięki którym rozbudził uśpioną dotąd część swojego umysłu.
Podczas gdy bohater dzieli się z Kronikarzem swoją przeszłością, ponura przyszłość nabiera kształtu tuż za drzwiami jego karczmy.
„Niezwykle płynna i liryczna, niczym pieśń grającego na lutni poszukiwacza przygód i arkanisty Kvothe’a, kontynuacja debiutu z 2007 roku zatytułowanego Imię wiatru to szczytowe osiągnięcie gatunku fantasy. W tej zapierającej dech w piersi epickiej historii, zdolnej w najczulszych momentach rozdzierać serca, autor osiąga narracyjne mistrzostwo. Fani jak na szpilkach będą oczekiwali ostatniego fragmentu opowieści”.
„Publishers Weekly”
Patrick Rothfuss (ur. 1973) studiował . chemię, psychologię i literaturę angielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze, marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Seria: Kroniki królobójcy
Liczba stron: 640
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2017-09-12
Tytuł: Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 2
Tytuł oryginalny: Day Two: Wise Man’s Fear
Seria: Kroniki królobójcy
Autor: Rothfuss Patrick
Tłumacz: Jabłoński Mirosław Piotr
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 640
Data premiery: 2017-09-12
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 22812919

Źródło: http://www.empik.com/x,p1164899837,ebooki-i-mp3-p

Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 2 [PDF] do pobrania:

Pobierz Ksiazke