Jeszcze dzień życia [PDF]

Jeszcze dzień życia PDF do pobrania za darmo

Jeszcze dzień życia

Opis:

Rok 1974. W Portugalii wybucha rewolucja, reżim wojskowy Salazara zostaje obalony, kolonie – wśród nich Angola – odzyskują niezależność. Na ulicach Luandy zaczyna wrzeć. W nastroju wyczekiwania na moment zagłady europejscy osadnicy opuszczają miasto razem z całym swoim dobytkiem. Gorączka ucieczki opanowuje wszystkich, Luanda pustoszeje. Rozpoczyna się prawie trzydziestoletnia wojna domowa.
Ryszard Kapuściński przyjeżdża do kraju podzielonego przez armie. Przez pewien czas jest tam jedynym korespondentem zagranicznym. Wśród niewiarygodnego zamętu spotyka kolejne osoby, których losy stają się ilustracją okrucieństwa wojny: comandante Ndozi, comandante Farrusco i komisarza politycznego Ju-Ju z partii MPLA, jeńców wojennych z przeciwnej FNLA, Carlottę, piękną dziewczynę-żołnierza, która ochrania zagranicznych dziennikarzy… Strefa przyfrontowa przechodzi z jednych rąk w drugie.
Nigdy nie wiadomo, kto czuwa na następnym posterunku. Każdy może być ostatnią osobą, którą reporter zobaczy. Ale – co równie prawdopodobne – może jemu i towarzyszącym mu żołnierzom uda się wyrwać dla siebie jeszcze dzień życia.
Reportaż z Angoli – nazwany przez autora jego „pierwszą prawdziwą książką” – to wyjątkowe połączenie wojennej relacji z artyzmem literatury – tak charakterystyczne dla Ryszarda Kapuścińskiego.

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 109
Rozmiar 0,9 MB
Data premiery: 2014-09-25
Tytuł: Jeszcze dzień życia
Autor: Kapuściński Ryszard
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 109
Data premiery: 2014-09-25
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 15754318

Źródło: http://www.empik.com/x,p1101834914,ebooki-i-mp3-p

Jeszcze dzień życia [PDF] do pobrania:

Pobierz Ksiazke