Adam Michnik. Polskie pytania [PDF]

Adam Michnik. Polskie pytania PDF do pobrania za darmo

Adam Michnik. Polskie pytania

Opis:

Tom 3 jubileuszowej serii „Dzieła Wybrane Adama Michnika” składa się z tekstów publicystycznych, które w większości ich autor napisał podczas pobytu w PRL-owskich aresztach i więzieniach.
Pisma te publikowane były w rozmaitych wydawnictwach obiegu emigracyjnego, podziemnego lub oficjalnego, m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Zeszytach Literackich”, „Aneksie”.
Ze względu na poruszane w nich kwestie i okoliczności powstania w niniejszym tomie pomieszczono je w trzech następujących częściach: tytułowej „Polskie pytania”, „Tematy rosyjskie” i „Zamiast ostatniego słowa”. Część zamykająca zbiór publicystyki Adama Michnika z lat 1981–86 zawiera głośny list do generała Czesława Kiszczaka i tekst „Przed wyrokiem” przemycony z gdańskiego więzienia w czerwcu 1985 r. w przeddzień wygłoszenia przez oskarżonych ostatniego słowa. W obu tych pismach padają znamienne sformułowania, które stały się credo polskiej opozycji: „Dla mnie, Panie Generale, więzienie nie jest żadną szczególnie dotkliwą karą. (…) Dla mnie, Panie Generale, karą byłoby, gdybym musiał (…) szpiclować, machać pałką, strzelać do robotników, przesłuchiwać uwięzionych i wydawać haniebne wyroki skazujące. Szczęśliwy jestem, że znalazłem się po właściwej stronie: wśród ofiar, a nie oprawców” (fragm. listu do gen. Kiszczaka); „Bezbronność nie pozbawia godności. Pozbawia jej tchórzostwo i zdrada, nienawiść i katowska profesja. (…) Wierzę przeto: będziemy zwycięzcami. Umocnimy «Solidarność», a «Solidarność» zagrodzi drogę totalitarnej zarazie” (fragment „Przed wyrokiem”).

Wydawnictwo:Agora
Seria:Adam Michnik
Liczba stron:377
Rozmiar1,2 MB
Data premiery:2014-09-25
Tytuł:Adam Michnik. Polskie pytania
Seria:Adam Michnik
Autor:Michnik Adam
Wydawnictwo:Agora
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Liczba stron:377
Data premiery:2014-09-25
Rok wydania:2011
Format:EPUB
Liczba urządzeń:bez ograniczeń
Drukowanie:bez ograniczeń
Kopiowanie:bez ograniczeń
Indeks:15757715

Źródło: http://www.empik.com/x,p1101838424,ebooki-i-mp3-p

Adam Michnik. Polskie pytania [PDF] do pobrania:


INSTRUKCJA JAK POBRAĆ EBOOK

Cześć z racji tego, że prowadzimy tę stronę za darmo jedyne co mogliśmy zrobić aby się utrzymać to wprowadzić reklamy. Dlatego przed pobraniem każdego ebooka należy się zarejestrować w programie Empik. Ciebie to nic nie kosztuje, a my możemy dalej funkcjonować! 🙂 Z góry dziękujemy i życzymy miłego czytania!

Kliknij w przycisk pod spodem.

Zarejestruj się w kampanii Empik.

Ciesz się czytaniem.


Pobierz Ksiazke